Σύμφωνα με πληροφορίες του cretapost, όλα συνέβησαν γύρω στις 11 το βράδυ όταν στο ύψος του Καβρού, στον Αποκόρωνα Χανίων, ένα δίκυκλο συγκρούστηκε με αυτοκίνητο που κινούνταν επί του ΒΟΑΚ.
Ο δικυκλιστής έπεσε με σφοδρότητα στο οδόστρωμα με τους περαστικούς να ειδοποιούν τις αρχές. Ο 15χρονος οδηγός του δικύκλου διακομίστηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο.
Οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν πως δεν κινδυνεύει η υγεία του.