Επίθεση στο πολιτικό γραφείο της βουλευτού της ΝΔ, Χριστίνας Αλεξοπούλου, στην πλατεία Γεωργίου, στην Πάτρα σημειώθηκε το απόγευμα της Παρασκευής (30/12).
Πέταξαν κόκκινες μπογιές και έριξαν τρικάκια υπέρ του απεργού πείνας – δίψας Θάνου Χατζηαγγέλου. Η επίθεση έγινε την ώρα που στο εσωτερικό του γραφείου βρισκόταν ο στενός συνεργάτης της, Τάκης Αντωνόπουλος.
Δείτε φωτογραφίες
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-12/grafeio-aleksopoulou.jpg?itok=7Q1UeJHh)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-12/grafeio-aleksopoulou1.jpg?itok=7FNgSOrC)
«Εμεις αύριο λέμε τα Κάλαντα της αισιοδοξίας, της ευημερίας, της προόδου και της ανάπτυξης της άλλης Ελλάδας, από αυτή των κουκουλοφόρων και των θρασύδειλων» δηλωσε στο pelop.gr η κυρία Αλεξοπούλου.
Στο σημείο του συμβάντος έσπευσαν ο Γενικός Περιφερειακός Αστυνομικός Διευθυντής Δυτικής Ελλάδας, υποστράτηγος Απόστολος Μαρτζάκλης και ο Αστυνομικός Διευθυντής Αχαΐας, Ταξιάρχος Θεοδώρος Τσάτσαρης.