Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου συμμετείχε στον πλου του υποβρυχίου ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ από τον Ναύσταθμο Σαλαμίνας προς στον Πειραιά, ο οποίος έχει προγραμματισθεί στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων του Πολεμικού Ναυτικού για τον Άγιο Νικόλαο και την επέτειο των νικηφόρων ναυμαχιών των Βαλκανικών Πολέμων 1912-13.
Την Πρόεδρο της Δημοκρατίας υποδέχθηκαν, αρχικά στον Ναύσταθμο Σαλαμίνας ο αρχηγός του Στόλου Αντιναύαρχος Παναγιώτης Λυμπέρης και στη συνέχεια στο υποβρύχιο ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ ο διοικητής Διοίκησης Υποβρυχίων Πλοίαρχος Ιωάννης Στρατογιάννης και ο κυβερνήτης πλωτάρχης Σάββας Μακρής.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2022-12/%CF%80%CF%84%CE%B4%20%283%29.jpg?itok=PpGZ5rGD)
Κοινωνία
Ενημερώθηκε στις:
ΠτΔ: Στο υποβρύχιο «Παπανικολής» η Σακελλαροπούλου
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news