Πανικός προκλήθηκε στο νηπιαγωγείο Ταξιαρχών μετά από μια δυσάρεστη επίσκεψη ενός φιδιού, το οποίο κρεμόταν στην είσοδο του σχολείου πάνω στο Μαγιάτικο στεφάνι!
Άμεσα η διεύθυνση του σχολείου και οι γονείς ενημέρωσαν τους αρμόδιους ενώ ειδοποιήθηκε και η Πυροσβεστική Υπηρεσία η οποία προσήλθε και απομάκρυνε το φίδι.
Σύμφωνα με το krinilive.gr που δημοσιεύσε και τις σχετικές φωτογραφίες, δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει ένα τέτοιο περιστατικό.
Δείτε τις φωτογραφίες
![](/sites/default/files/styles/main/public/2022-05/Screenshot_508.jpg?itok=xKZoYKZr)
Τρίκαλα: Πανικός σε νηπιαγωγείο των Ταξιαρχών από την εμφάνιση φιδιού
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news