Ο Χριστουγεννιάτικος διάκοσμος της Πάτρας άναψε απόψε από την πλατεία Γεωργίου, με την παρουσία και του Δημάρχου Πατρέων, Κώστα Πελετίδη. Η πόλη φόρεσε, έτσι, τα γιορτινά της, σε μία χαρούμενη και όμορφη χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα.
Ο διάκοσμος όπως κάθε χρόνο, έχει τοποθετηθεί εξ ολοκλήρου από τους εργαζόμενους του Τομέα Ηλεκτροφωτισμού του Δήμου Πατρέων και θα φωτίσει το κέντρο και σταδιακά τις συνοικίες.