Ένα θαύμα που σκόρπισε χαρά τους οικείους του αλλά και στην υγειονομική οικογένεια της νευροχειρουργικής κλινικής του πανεπιστημιακού νοσοκομείου της Πάτρας εκτυλίχθηκε τις τελευταίες ημέρες στο νοσηλευτικό ίδρυμα της πόλης.
Σύμφωνα με το thebest, ο 22χρονος Αλέξανδρος που τον περασμένο Αύγουστο είχε πέσει από την καρότσα κάρου στο Βαρθολομιό Ηλείας και είχε τραυματιστεί σοβαρά στο κεφάλι, νοσηλευόταν επί δυο περίπου μήνες στη Μοναδα Εντατικής Θεραπείας του νοσοκομείου σε κωματώδη κατάσταση.