Πάρτι εν μέσω κορωνοϊού πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Τετάρτης στη φοιτητική εστία του Πανεπιστημίου Πατρών, όπως αναφέρουν οι Πρυτανικές Αρχές. Πληροφορίες αναφέρουν πως ο φύλακας της Εστίας, ζήτησε να διακοπεί η εκδήλωση, ωστόσο... δεν εισακούστηκε.
Το γεγονός προκάλεσε την δυσαρέσκεια του Πρύτανη Χρήστου Μπούρα.
Σε ανακοίνωση της Πρυτανείας του Πανεπιστημίου Πατρών αναφέρεται: «Θέλουμε να εκφράσουμε την έντονη δυσαρέσκεια μας για το γεγονός της διοργάνωσης πάρτυ στη Φοιτητική Εστία, μέσα στις δύσκολες συνθήκες πανδημίας. Η Πρυτανική Αρχή δεν θα αποδεχθεί επανάληψη τέτοιων φαινομένων και θα πάρει όλα τα αναγκαία μέτρα για να προστατέψει το υπέρτατο αγαθό της Ζωής και τη Δημόσιας Υγείας όλων μας».
![](/sites/default/files/styles/main/public/2021-03/255.jpg?itok=-8jWPdmO)
Πάτρα: "Κορονοπάρτι" στην εστία του Πανεπιστημίου
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news