Μια πολύ συγκινητική στιγμή εξελίχθηκε πριν λίγη ώρα στην Αλεξανδρούπολη, στην Δοξολογία για την επέτειο των 100 χρόνων απελευθέρωσης της Θράκης και της ενσωμάτωσης της στην εθνικό κορμό.
Η Δοξολογία πραγματοποιήθηκε στο προαύλιο του Ιερού Ναού Αγίου Νικολάου, λόγω των προληπτικών μέτρων αποφυγής διάδοσης του κορονοϊού. Στο τέλος ο Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως, Τραϊανουπόλεως και Σαμοθράκης κ.Άνθιμος, μαζί με τον υφυπουργό Μακεδονίας-Θράκης Θόδωρο Καράογλου και τον δήμαρχο Αλεξανδρούπολης Γιάννη Ζαμπούκη που ήταν δίπλα του, αλλά και τους υπόλοιπους επίσημους, έψαλαν όλοι μαζί τον εθνικό ύμνο.
Δείτε το βίντεο από το Evros-news.gr