Κάτι δεν πάει καλά με την υπόθεση με τα τουρκικά αλιευτικά.
Σύμφωνα με το ΛΣ, από το περασμένο Σάββατο δίνουν…μάχη με το μελτέμι στο Αιγαίο!
Χθες αργά το απόγευμα τα τουρκικά αλιευτικά άρχισαν να απομακρύνονται από τη Μύκονο, με πολύ χαμηλή ταχύτητα.
Σήμερα έγινε το εξής κωμικοτραγικό. Άλλα τέσσερα των Τούρκων, έχουν βρει απάγκειο στο Φαρμακονήσι. Θα ΄χει ακόμη μεγάλη φουρτούνα στο Αιγαίο! Να υπενθυμίσουμε ότι πρόκειται για σκάφη 30 μέτρων.
Όπως δημοσίευσε το pentapostagma, πριν λίγες ημέρες, ο κος Ραφαήλ Απέργης, κάτοικος της Τήνου αποκάλυψε: "Αυτά πηγαινοέρχονται πάνω - κάτω σε όλες τις Κυκλάδες", και ''όλο αυτό το διάστημα δεν μπορεί να είναι εκεί λόγω καιρού". Ανέφερε, επίσης, πως "κατά καιρούς τουρκικά πλοία περνούν από τα νησιά των Κυκλάδων χωρίς ωστόσο να ψαρεύουν ή να βρίσκονται στο ίδιο σημείο για μέρες".
Συνεπώς έχει γίνει συνήθεια στα τουρκικά πλοία να κόβουν βόλτες στα ελληνικά ύδατα!