Την Παρασκευή 09 Δεκεμβρίου 2022 ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Κωνσταντίνος Φλώρος συναντήθηκε στο γραφείο του με τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Φθιώτιδος κ.κ. Συμεών.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-12/10_dec_001-630x420.jpeg?itok=eTlDrKJH)
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης, η οποία διεξήχθη σε ιδιαίτερα θερμό κλίμα, συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος, οι άριστες σχέσεις και η αγαστή συνεργασία των Ενόπλων Δυνάμεων και της Μητρόπολης Φθιώτιδος, καθώς και το σημαντικό ιεροκηρυκτικό, ποιμαντικό και φιλανθρωπικό έργο που επιτελείται από αυτήν.