Τελευταίες μέρες του καλοκαιριού και στην παραλία της Νικήτης γίνεται… χαμός από τους τελευταίους τουρίστες. Λίγο πιο μακριά όμως, στο παλιό χωριό, μια εικόνα προκάλεσε αίσθηση: μια αλεπού έκανε τη βόλτα της και έψαχνε φαγητό!
Τα παιδιά του χωριού που έπαιζαν στα πέτρινα δρομάκια του οικισμού είδαν μπροστά τους την αλεπού, η οποία κατέβηκε στο χωριό παρά τον κόσμο και τα φώτα.
Η αλεπού, σύμφωνα με το halkidikinews.gr δεν… πτοήθηκε ακόμα κι όταν τα παιδιά τη συνάντησαν και άρχισαν να την τραβούν φωτογραφίες και βίντεο με τα κινητά τους.