Πιο αναλυτικά, την προσεχή Πέμπτη 26 Μαρτίου στον Ι. Ναό Αγίου Νικολάου οδού Αχαρνών, με πρωτοβουλία του Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ. Ιερωνύμου η Ιερά Αρχιεπισκοπή Αθηνών καλεί σε εθελοντική αιμοδοσία. Η αιμοδοσία πραγματοποιείται σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο Γ. Γεννηματάς προκειμένου να καλυφθούν οι αυξημένες ανάγκες των συνανθρώπων μας. Η αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί από τις 9 το πρωί έως τη 1 το μεσημέρι στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο του Ιερού Ναού.
![Ναός Αγίου Νικολάου οδού Αχαρνών](/sites/default/files/styles/main/public/2020-03/%CE%9D%CE%B1%CF%8C%CF%82%20%CE%91%CE%B3%CE%AF%CE%BF%CF%85%20%CE%9D%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%AC%CE%BF%CF%85%20%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%8D%20%CE%91%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%BD%CF%8E%CE%BD.jpg?itok=MW-fHXRy)
Πρωτοβουλία του Αρχιεπισκόπου για να προσφέρουμε εθελοντικά αίμα
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)