Στον εσπερινό της εορτής παρέστησαν ο Υπουργός Εθνικής Άμυνας κ. Νικόλαος Παναγιωτόπουλος, ο Υφυπουργός Εθνικής Άμυνας κ. Αλκιβιάδης Στεφανής, ο Αρχηγός ΓΕΑ Αντιπτέραρχος (Ι) Γεώργιος Μπλιούμης ως εκπρόσωπος του Αρχηγού ΓΕΕΘΑ, ο Αρχηγός ΓΕΣ Αντιστράτηγος Χαράλαμπος Λαλούσης, ο Αρχηγός ΓΕΝ Αντιναύαρχος Στυλιανός Πετράκης ΠΝ, ο Β΄ Υπαρχηγός ΛΣ Αντιναύαρχος Γεώργιος Αλεξανδράκης ως Εκπρόσωπος του Αρχηγού ΛΣ-ΕΛΑΚΤ, μέλη του Ανώτατου Ναυτικού Συμβουλίου, καθώς και στρατιωτικό και πολιτικό προσωπικό του Πολεμικού Ναυτικού.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2021-07/9b78b003014f8ce9ee55f3db2e84889d_L.jpg?itok=ngKuyPOF)
Ναυτική Βάση Νοτίου Ευβοϊκού: Γιόρτασε σήμερα την Αγία Μαρίνα
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)