Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 2-2: Πήραν τον βαθμό στις καθυστερήσεις οι «πράσινοι»

Σε ένα χορταστικό ντέρμπι για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε δύο φορές στη Λεωφόρο με γκολ του Μπράντον Τόμας και γκολάρα του Ζίβκοβιτς αλλά ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε αρχικά με τον Παλάσιος και στο 96′ με τον Γερεμέγιεφ, παίρνοντας έστω τον βαθμό με το τελικό 2-2.

Ο Παναθηναϊκός χάρη στο γκολ του Γερεμέγεφ στο 90'+5' ήρθε ισόπαλος με 2-2 στη «Λεωφόρο» κόντρα στον ΠΑΟΚ, για την 7η αγωνιστική της Super League.

Οι Θεσσαλονικείς, κόντρα στη ροή του ματς μέχρι το 19ο λεπτό, κατάφεραν να προηγηθούν με τον Τόμας, ωστόσο, ο Παλάσιος στο 32' έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 58' ο Ζίβκοβιτς με ωραίο τελείωμα έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου και όσο περνούσε η ώρα όλα έδειχναν πως θα φύγει με το «διπλό» από την Αθήνα. Ο Γερεμέγεφ όμως που είχε περάσει ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά είχε... άλλα σχέδια και με κεφαλιά στο 90'+5', στην τελευταία φάση του ντέρμπι, διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και έσωσε τον βαθμό για το «τριφύλλι».

Κοινωνία 0

Επεισόδιο στην Τουρκία με την Δέσποινα Βανδή: Aκύρωσε συναυλία όταν οι Τούρκοι διοργανωτές ανήρτησαν αφίσα του Ατατούρκ - Η απάντησή της

Μόλις η Δέσποινα Βανδή κατάλαβε πως στον χώρο ήταν αναρτημένο ένα πόστερ με την εικόνα του Κεμάλ Ατατούρκ ακύρωσε την...