Μετά από 5 σερί ήττες στην Euroleague, που τον ανάγκασαν να αρχίσει να σκέφτεται ακόμη και την είσοδο στα play offs της διοργάνωσης από κει που κοίταζε για πλεονέκτημα έδρας, ο Ολυμπιακός ξαναμπήκε στον ίσιο δρόμο, επικρατώντας άνετα και με ωραίο μπάσκετ μέσα στην έδρα της Μπουντούτσνοστ με 89-76 και μόνο αν «αυτοκτονήσει» δεν θα προκριθεί στις 8 καλύτερες ομάδες της Euroleague.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2019/03/08/buducnost_olympiakos_0803.jpg?itok=flcx9qHX)
Επιτέλους ξύπνησε ο Ολυμπιακός και «πάτησε» την Μπουντούτσνοστ εκτός έδρας με 89-76
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)