Ανατροπή με τον διαιτητή του κυριακάτικου (17/2) ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ, για την 21η αγωνιστική της Super League.
Την Τετάρτη (13/2) προκάλεσε σε όλους έκπληξη το γεγονός πριν προλάβει η ΚΕΔ να γνωστοποιήσει τους διαιτητές της αγωνιστικής, η φινλανδική ομοσπονδία ανακοίνωσε ότι το ντέρμπι του «Γ.Καραϊσκάκης» θα διευθύνει ο Βίλε Νεβαλάινεν.
Αυτό ωστόσο δεν θα συμβεί, καθώς ο... εκλεκτός της επιτροπής διαιτησίας για τη «μάχη» του Φαλήρου είναι ο Γερμανός Τομπίας Στίλερ. Πρόκειται για διαιτητή από την πρώτη κατηγορία της UEFA, μία παραπάνω δηλαδή από τον Νεβαλάινεν (και μία κάτω από τον Μανθάνο που σφύριξε το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός), με σαφώς μεγαλύτερες παραστάσεις.