«Αντίο» είπε στο ποδόσφαιρο ο Ματέου Λαόθ! Ο 46χρονος Ισπανός ρέφερι «κρέμασε» τη σφυρίχτρα του μετά από 287 παιχνίδια στη La Liga και έχοντας καταφέρει να φτάσει στο υψηλότερο επίπεδο, αφού στην καριέρα του διηύθυνε ματς σε κάθε πιθανή διοργάνωση, από το Champions League ως το Μουντιάλ.
Πέρασε και από τη χώρα μας, αφού σφύριξε στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας του 2022 μεταξύ του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ. Στο τελευταίο του παιχνίδι, ο Λαόθ δεν κατάφερε να συγκρατήσει τη συγκίνησή του και «έσπασε», κλαίγοντας, ενώ οι παίκτες της Μαγιόρκα και της Ράγιο Βαγιεκάνο του επεφύλασσαν και «πασίγιο».
![](/sites/default/files/styles/main/public/2023-06/ezgif-5-5be6b09df2.jpg?itok=3hGYVtdX)
Ματέου Λαόθ: «Αντίο» είπε στο ποδόσφαιρο o Ισπανός ρέφερι με δάκρυα στα μάτια
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news