Εν μέσω πολέμου και περιορισμένων ευκαιριών εργασίας, δίδυμες αδερφές που αποφοίτησαν από το τμήμα Γεωπονίας στο πανεπιστήμιο της Σαναά ξεκινούν τη δική τους επιχείρηση στην ταράτσα του οικογενειακού τους σπιτιού. Η μία εκτρέφει πρόβατα και κότες, ενώ η άλλη παρασκευάζει γαλακτοκομικά προϊόντα όπως τυρί, γιαούρτι και γάλα.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2022-07/20220722-YEMENH-TARATSA2-1068x601.jpg?itok=6FQQtO94)
Υεμένη: Δίδυμες αδερφές εκτρέφουν πρόβατα στην ταράτσα τους – Ξεκινούν επιχείρηση γαλακτοκομικών προϊόντων
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)