Απίστευτη υποδοχή επεφύλαξαν στον Νόβακ Τζόκοβιτς οι κάτοικοι της Μπούντβα του Μαυροβουνίου.
Μετά από την επίσκεψη του σε μοναστήρι στο Μαυροβούνιο ο Νόλε επισκέφτηκε την Μπούντβα για να τιμηθεί από τον δήμο της πόλης με τον τίτλο του επίτιμου πολίτη!
Ο Νόβακ Τζόκοβιτς έγινε δεκτός στην πόλη από εκατοντάδες πολίτες και είναι χαρακτηριστικό ότι κυκλοφορούσε ανάμεσα τους χωρίς μάσκα ενώ όλα τα μέτρα προστασίας για τον κορωνοϊό είχαν πάει περίπατο.