Οι Maneskin πραγματοποίησαν για πρώτη φορά συναυλία στην Ελλάδα, χθες Τρίτη 23 Ιουλίου και το ελληνικό TikTok έχει γεμίσει με βίντεο από θαυμαστές του Νταμιάνο Νταβίντ και της παρέας του, που ροκάρουν στη σκηνή του Ejekt Festival στο ΟΑΚΑ.
Για περίπου μιάμιση ώρα, οι Ιταλοί ξεσήκωσαν τους Έλληνες θαυμαστές τους με τις μεγάλες τους επιτυχίες, μεταξύ άλλων και του «Zitti e buoni» - του κομματιού που τους έφερε τη νίκη στη Eurovision το 2021. Τόσο η ερμηνεία του 25χρονου Νταβίντ, όσο και η μουσική των υπόλοιπων μελών της μπάντας, καταχειροκροτήθηκαν από το κοινό.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-07/maneskingreece1.jpg?itok=s_X5C-rv)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-07/maneskingreece2.jpg?itok=AD1Q6lwL)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-07/maneskingreece3.jpg?itok=B6ZTg8_z)
Μετά το live, ο κιθαρίστας Τόμας Ράτζι ευχαρίστησε το κοινό της Αθήνας, γράφοντας: «Η Αθήνα ήταν τρελή, πολλή αγάπη».