Στο Λουτράκι πήγε ο Γιώργος Τσελίκας και για τις ανάγκες του ρεπορτάζ επισκέφτηκε κατάστημα εστίασης, ώστε να δοκιμάσει μερικά εδέσματα.
Ο ρεπόρτερ του ΣΚΑΪ ξεκίνησε με μερικά λουκούμια, όμως τα πράγματα δεν πήγαν τόσο καλά όταν κλήθηκε να δοκιμάσει γλυκό υποβρύχιο. Ο Δημήτρης Οικονόμου, που βρισκόταν στο στούντιο, του ζητούσε να εξηγήσει τι δοκιμάζει, όμως ο Γιώργος Τσελίκας δεν μπορούσε να μιλήσει, καθώς το υποβρύχιο είχε κολλήσει στο στόμα του.
«Ωραίο. Πνίγομαι ρε. Νερό φέρε», ήταν κάποιες λέξεις που μπόρεσε να πει ο ρεπόρτερ του ΣΚΑΪ, με τον Δημήτρη Οικονόμου να μην μπορεί να συγκρατήσει τα γέλια του και η σύνδεση έκλεισε σχετικά απότομα.