Χθες Πέμπτη, ένας 12χρονος επιτέθηκε σε συνομήλικό του στην πλατεία Αγίου Νικολάου στη Χαλκίδα.
Σύμφωνα με πληροφορίες, όλα συνέβησαν το απόγευμα όταν, για άγνωστο λόγο, ο ανήλικος δράστης φέρεται να επιτέθηκε στον 12χρονο και να τον χτύπησε με μπουνιές και κλοτσιές, ενώ παράλληλα τον απείλησε κραδαίνοντας ένα μαχαίρι.
Για το περιστατικό η μητέρα του 12χρονου υπέβαλε έγκληση σε βάρος του ανήλικου, ενώ σχηματίστηκε δικογραφία και σε βάρος των γονιών του για παραμέληση εποπτείας ανηλίκου.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2024-03/via-anilikvn-AP21256347286550.jpg?itok=T91j8mxE)
Κοινωνία
Ενημερώθηκε στις:
Δεν "κοπάζει" η βία ανηλίκων- 12χρονος απείλησε συνομήλικο του με μαχαίρι στη Χαλκίδα
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news