Περίπου 200 με 300 αγρότες από την Κρήτη (σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των διοργανωτών) έφτασαν στις 06:00 το πρωί της Δευτέρας στο λιμάνι του Πειραιά, με σκοπό τη συμμετοχή τους στο παναγροτικό συλλαλητήριο που θα πραγματοποιηθεί στην πλατεία Συντάγματος.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-02/agrotes-kriti.jpg?itok=oDegt-Gi)
Οι αγρότες,όπως αναφέρει το newsbomb.gr,αναχώρησαν το βράδυ της Δευτέρας από την Κρήτη με τα πλοία της γραμμής από Ηράκλειο και Χανιά, εκπροσωπώντας την αγροτική φωνή της Κρήτης στο συλλαλητήριο.