Με ένα μοτοποδήλατο που είχε κλέψει κυκλοφορούσε επί έξι μήνες ένας ανήλικος από τη Βουλγαρία χωρίς μάλιστα να έχει δίπλωμα οδήγησης, ο οποίος υποβλήθηκε σε έλεγχο από τους αστυνομικούς του τοπικού τμήματος στους Γαργαλιάνους Μεσσηνίας και συνελήφθη.
Όπως αποδείχτηκε, σύμφωνα με το protothema.gr, ο 15χρονος αλλοδαπός είχε κλέψει στις 23 Ιουλίου από την κοινότητα Μουζάκι του Δήμου Τριφυλίας το μοτοποδήλατο, το οποίο κατασχέθηκε και αποδόθηκε στον ιδιοκτήτη του. Ο ανήλικος οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Κυπαρισσίας που του άσκησε δίωξη για κλοπή τροχοφόρου και παράβαση του Κ.Ο.Κ., ενώ σε βάρος των γονέων του σχηματίστηκε δικογραφία για παραμέληση της εποπτείας του.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2024-02/peripoliko_4.jpg?itok=IGGv__lW)
Μεσσηνία: Ανήλικος είχε κλέψει μοτοποδήλατο και το οδηγούσε χωρίς δίπλωμα
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news