Στο Ηράκλειο και συγκεκριμένα στην περιοχή Γούβες του Δήμου Χερσονήσου έλαβε χώρα θανατηφόρο τροχαίο με θύμα έναν ηλικιωμένο σε τμήμα της παλαιάς Εθνικής Οδού.
Άγνωστο πώς, δυο οχήματα συγκρούστηκαν μεταξύ τους στις Γούβες, με αποτέλεσμα το όχημα με οδηγό τον άτυχο άνδρα, να καταλήγει στις προστατευτικές μπάρες.
Σύμφωνα με το newsit.gr, άμεσα στο σημείο έφτασε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, ήταν όμως ήδη αργά για το θύμα. Στο νοσοκομείο, χωρίς σοβαρά τραύματα, μεταφέρθηκε και η οδηγός του δεύτερου αυτοκινήτου.
Τις συνθήκες του τροχαίου διερευνά το Τμήμα Τροχαίας Ηρακλείου.