Το σκάφος ρυμουλκύθηκε με ασφάλεια, διαφεύγοντας τον κίνδυνο.
Στο σκάφος εκδηλώθηκε μηχανική βλάβη και άμεσα κινητοποιήθηκαν πλωτό σκάφος του Λ/Χ Κορίνθου (Π.Λ.Σ.343) και το Επαγγελματικό Αλιευτικό «ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ».
Στη συνέχεια, αλιευτικό σκάφος ρυμούλκησε σε ασφαλές σημείο του λιμανιού το ακυβέρνητο σκάφος που προσδέθηκε με ασφάλεια στον ανατολικό προβλήτα του λιμανιού.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-08/ScreenHunter-773.jpg?itok=PBYcFsM7)
Από το περιστατικό δεν προκλήθηκε κάποιος τραυματισμός.
Από το Λιμεναρχείο Κορίνθου απαγορεύτηκε ο απόπλους του σκάφους μέχρι να αποκατασταθεί η βλάβη.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-08/ScreenHunter-774.jpg?itok=Cz2exoxx)