Το σοβαρό τροχαίο σημειώθηκε το πρωί στην Νέα Λάμψακο Χαλκίδας στην Εύβοια μετά από σύγκρουση τριών οχημάτων. Η καραμπόλα που άφησε πίσω 3 τραυματίες, έγινε κάτω από συνθήκες που δεν έχουν αποσαφηνιστεί.
Στο ένα όχημα επέβαιναν μια μητέρα με την κόρη της, οι οποίες τραυματίστηκαν και στο δεύτερο ένας άνδρας ο οποίος και εκείνος έφερε τραύματα στο πόδι. Από το τρίτο όχημα δεν υπήρξε τραυματίας.
Άμεση ήταν η κινητοποίηση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Χαλκίδας. Στο σημείο έσπευσαν 3 οχήματα με 6 άνδρες, συνοδεία του διοικητή κ. Μαυρίδη οι οποίοι επιχείρησαν στο σημείο. Ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ μετέφεραν τους τραυματίες στο Νοσοκομείο Χαλκίδας.
Η κεντρική οδός παρέμεινε για αρκετή ώρα κλειστή, με τους αστυνομικούς της Τροχαίας Χαλκίδας να βρίσκονται στο σημείο για την καταγραφή και την διευκόλυνση της κίνησης των υπόλοιπων οχημάτων.