Η αγχωτική περίοδος κάθε μαθητή έληξε και ήρθε η ώρα των αποτελεσμάτων. Για τη μαθήτρια του 2ου Γενικού Λυκείου Πύργου Ηλείας, Άντα Μυλωνά, τα νέα είναι εντυπωσιακά, καθώς σημείωσε την υψηλότερη επίδοση στην Ελλάδα. Η μαθήτρια κατάφερε να συγκεντρώσει 19.640 μόρια, ενώ έγραψε 20 σε Μαθηματικά, Φυσική και Χημεία και 18,2 στην Έκθεση.
Μιλώντας στην «Κοινωνία Ώρα MEGA», ανέφερε πως ένιωσε πολύ άγχος την εξεταστική περίοδο, ενώ κατά τη διάρκεια της χρονιάς προσπαθούσε να βρίσκει χρόνο και για άλλες δραστηριότητες. Ο βασικός λόγος της επιτυχίας της, όπως η ίδια ανέφερε, ήταν πως δεν είχε αφήσει κενά από τα προηγούμενα χρόνια, καθώς πάντα αγαπούσε τις θετικές επιστήμες και διάβαζε συστηματικά. Μάλιστα, ιδιαίτερα σημαντική ήταν και η βοήθεια της μητέρας της, η οποία είναι μαθηματικός.
Η μαθήτρια δήλωσε πως οι σχολές που την ενδιαφέρουν είναι των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών στο Μετσόβιο, το Χημικό ή το Μαθηματικό.