Ενα θλιβερό συμβάν έλαβε χώρα το πρωί της Πέμπτης στη Βούλα. Αυτοκίνητο παρέσυρε μια 15χρονη κι ο οδηγός του, εγκατέλειψε το κορίτσι στο σημείο και τράπηκε σε φυγή. Η μαθήτρια περπατούσε στη συμβολή των οδών Αγίου Ιωάννου και Βουλιαγμένης για να πάει στο σχολείο της, όταν κάτω από άγνωστες συνθήκες, παρασύρθηκε από διερχόμενο ΙΧ.
Το κορίτσι έμεινε καθηλωμένο στο οδόστρωμα, μέχρι που έφτασε ασθενοφόρο και την διακόμισε στο Παίδων, όπου και νοσηλεύεται.