Με το ρεφρέν ενός εμβληματικού τραγουδιού του πολυαγαπημένου της Τόλη Βοσκόπουλου, αποχαιρέτησε η Άντζελα Γκερέκου τον μεγάλο ερμηνευτή, λίγες ώρες μετά το "ύστατο χαίρε" στο Α΄Νεκροταφείο..
Η επιλογή της είναι το τραγούδι "Κι εσύ θα φύγεις" σε μουσική Μίμη Πλέσσα και στίχους του Λευτέρη Παπαδόπουλου, το οποίο ερμήνευσε με πάθος ο Τόλης Βοσκόπουλος.
"...Ένα ρολόι σταματημένο
ένα καράβι ναυαγισμένο
ένα σπουργίτι κυνηγημένο
απ' το χιονιά...."
Μαζί με τους στίχους η Άντζελα Γκερέκου δημοσίευσε και μια σειρά από ασπρόμαυρες φωτογραφίες.
Δείτε την ανάρτησή της: