Σημαντική διασπορά κορονοϊού σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες ανάμεσα σε νεαρούς που διασκέδασαν σε δύο νυχτερινά μπαρ της Πάτρας.
Σύμφωνα με τοπικά σάιτ μέχρι το απόγευμα του Σαββάτου πάνω από 15 άτομα που προσήλθαν σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο της αχαϊκής πρωτεύσας για να κάνουν τεστ βγήκαν θετικά.
Η ιχνηλάτηση όπως αναφέρει το thebest έδειξε ότι τις προηγούμενες ημέρες διασκέδαζαν χορεύοντας σε ένα νυχτερινό μαγαζί του Ρίου και ένα ακόμα στην παραλιακή της πόλης.