Τρεις τραυματιοφορείς βρέθηκαν θετικοί στον κορονοιό στο Γενικό Νοσοκομείο Χαλκίδας. Συναγερμός έχει σημάνει στις υγειονομικές αρχές καθώς πρόκειται για τρεις εργαζόμενους, οι οποίοι μετά το τεστ που τους έκαναν βρέθηκαν θετικοί στον ιό.
Έχει ήδη ξεκινήσει η ιχνηλάτηση των επαφών τους ενώ οι εργαζόμενοι του νοσοκομείου εκφράζουν φόβους για διασπορά. Σύμφωνα με όσα δήλωσαν οι δύο πρώτοι εντοπίστηκαν θετικοί στον ιό την προηγούμενη εβδομάδα, οι οποίοι είναι και τα πρώτα επιβεβαιωμένα κρούσματα, ωστόσο πληροφορίες θέλουν και έναν ακόμη θετικό.