Στον ανακριτή για να απολογηθεί οδηγήθηκε σήμερα Τετάρτη 11 Νομεβρίου ο 16χρονος που κατηγορείται για το έγκλημα στην Αγία Βαρβάρα.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2020-11/1_43.jpg?itok=LTilhfSH)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2020-11/2_16.jpg?itok=MUOZl4Gp)
![](/sites/default/files/styles/default/public/2020-11/3_14.jpg?itok=JYBSIKvI)
Προθεσμία ζήτησαν και έλαβαν την Τρίτη 10 Νοεμβρίου και η 15χρονη κοπέλα, κόρη της άτυχης γυναίκας, καθώς και ο 17χρονος φίλος της. Σε βάρος του 16χρονου έχει ασκηθεί ποινική δίωξη για ανθρωποκτονία από κοινού.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2020-11/5_8.jpg?itok=lLlX6kkq)
Υπενθυμίζεται ότι η 15χρονη κόρη ομολόγησε ότι υπήρχαν προστριβές με τη μητέρα της καθώς η μάνα δεν συμφωνούσε με τον τρόπο ζωής της ανήλικης κοπέλας. Μαζί τους το τελευταίο εξάμηνο έμενε και ο 17χρονος φίλος της κοπέλας, με τους οποίους η μητέρα τσακώνονταν πολλές φορές. Ο 17χρονος υποστηρίζει ότι, αφού έδεσαν τη γυναίκα στο κρεβάτι, εκείνος πίεζε το μαξιλάρι στο πρόσωπό της για να μην ακούγονται οι φωνές της και ο συνεργός τους, δηλαδή ο 16χρονος, τη μαχαίρωσε σε διάφορα μέρη του σώματός της.