Γυναίκα βρήκε σφαίρα στο μπαλκόνι της, δίπλα στην κρεβατοκάμαρα. Μια άλλη κάτοικος βρήκε σφαίρα στη στάση του λεωφορείου, δίπλα στο δημαρχείο.
Τα δυο τελευταία περαστικά συνέβησαν κατά τη διάρκεια του περασμένου Σαββατοκύριακου και τα σχετικά φωτογραφικά στιγμιότυπα με τις αδέσποτες βολίδες «ανέβηκαν» σε σελίδα μέσου κοινωνικής δικτύωσης, από τα ίδια τα πρόσωπα που τις εντόπισαν. Λίγες μέρες πριν, αν θυμάστε, μια νεαρή μητέρα είχε βρει μια σφαίρα καρφωμένη στο ποδήλατο της κόρης της, που βρισκόταν στο μπαλκόνι του 5ορόφου πολυκατοικίας, ενώ ένας άλλος κάτοικος Μενιδίου είδε το τζάμι του αυτοκινήτου του, από την πλευρά του συνοδηγού, να καταστρέφεται ολοσχερώς από αδέσποτη σφαίρα.
![σφαιρες μενιδι](/sites/default/files/styles/default/public/2020-04/sfi3454.jpg?itok=LHKEif84)
![σφαιρες μενιδι](/sites/default/files/styles/default/public/2020-04/4154254.jpg?itok=jCGhqHmz)
![σφαιρες μενιδι](/sites/default/files/styles/default/public/2020-04/sfaira11-768x441.jpg?itok=4WzDReP2)