Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους ο Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης κ. Χρήστος Μέτιος, ο Μητροπολίτης Ξάνθης και Περιθεωρίου κ.κ. Παντελεήμων, ο Διοικητής της 1ης ΣΤΡΑΤΙΑΣ/EU-ΟHQ «ΑΧΙΛΛΕΑΣ» Αντιστράτηγος Άγγελος Χουδελούδης, ο Διοικητής του Δ΄ Σώματος Στρατού «ΘΡΑΚΗ» Αντιστράτηγος Ιωάννης Τσιόπλος, ο Αντιπεριφερειάρχης Ροδόπης κ. Νικόλαος Τσαλικίδης, ο Αντιπεριφερειάρχης Έβρου κ. Δημήτριος Πέτροβιτς, καθώς και ο Αντιδήμαρχος Ξάνθης κ. Παναγιώτης Αμβροσιάδης.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2022-08/1661440418334115967sim_2341.jpg?itok=jl-t8vk_)
Τελετή Παραλαβής Μηχανημάτων Μηχανικού μέσω ΕΣΠΑ
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)
Ακολουθήστε το Πενταπόσταγμα στο Google news