Πέθανε από κορονοϊό σε ηλικία 66 ετών ο γιατρός Μιχάλης Μάρκου από την Πάφο. Σύμφωνα με τα κυπριακά ΜΜΕ ο γιατρός τα τελευταία 24ωρα νοσηλευόταν στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας δίνοντας μεγάλη μάχη με τον Covid 19.
Μάλιστα φαίνεται πως ο γιατρός ήταν γνωστός αντιεμβολιαστής. «Οποιοσδήποτε νομοθετήσει έστω έμμεσο εκβιασμό εμβολιασμού μπορούμε να ζητούμε ασφαλιστικά μέτρα από το δικαστήριο», έγραφε στα social media στις 13 Μαϊου.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2021-06/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B7.jpg?itok=DhK-gJf7)