Το λιμάνι του Πλατύ Γιαλού όπου αράζουν πολλά καΐκια “εξαφανίστηκε” από τα κύματα, αλλά ευτυχώς βρίσκεται στην θέση του, ενώ η θάλασσα έφτασε μέχρι την είσοδο των ξενοδοχείων που βρίσκονται στην παραλία.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε συνηθίσει σε τέτοιους καιρούς στην Μύκονο, αν και σχεδόν κάθε χρόνο υπάρχουν και τέτοιες μέρες, με δυνατούς νότιους ανέμους. Γεγονός είναι, επίσης, ότι η «αγριάδα» αυτή έχει και την ομορφιά της. Δείτε φωτόγραφίες από το mykonoslive.tv…