Σύμφωνα με το ιστολόγιο Νυχθημερόν, επειδή κυκλοφορούν δημοσιεύματα για την υγεία του Σεβ. Μητροπολίτου Ζάμπιας κ. Ιωάννου, διευκρινίζεται ότι μετά 15νθήμερη νοσηλεία του, εξαιτίας Covid-19, στο Νοσοκομείο "Σωτηρία" και αφού αποθεραπεύτηκε (όντας αρνητικός σε τρία μοριακά τεστς), μετά παρέλευση μιας εβδομάδας εισήλθε στο Νοσοκομείο Αιγινήτειο, νοσηλευόμενος για άλλους λόγους υγείας του.
![](/sites/default/files/styles/main/public/2021-07/ZAMPIAS%20BANATO.jpg?itok=9aV_Gpt8)
Εκκλησία
Ενημερώθηκε στις:
Τι συμβαίνει τελικά με τον Μητροπολίτη Ζάμπιας
![Newsroom](/sites/default/files/styles/square/public/authors/penta-192x192.png?itok=W4vtNAsJ)