Με… παίκτη της τελευταίας στιγμής τον Κέντρικ Ναν, ο Παναθηναϊκός πήρε ακόμη ένα τεράστιο «διπλό», αυτή τη φορά στην Μπολόνια και παρέμεινε στη δεύτερη θέση της κατάταξης, «αγκαλιά» με το πλεονέκτημα της έδρας στα πλέι οφ της Euroleague.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-03/jy.jpg?itok=CIZMqsGH)
Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 81-79 της Βίρτους, για την 32η αγωνιστική, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους σε 21-11 (υπερισχύουν στην τριπλή ισοβαθμία με Μονακό και Μπαρτσελόνα). Στον αντίποδα, οι Ιταλοί υπέστησαν την πέμπτη διαδοχική ήττα τους, υποχώρησαν στο 17-15 και πλέον δυσκολεύει το όνειρο της εξάδας και της απευθείας πρόκρισης στα πλέι οφ (παρέμειναν στην 8η θέση).
![](/sites/default/files/styles/default/public/2024-03/mj.jpg?itok=zbOWhKX6)
Τα δεκάλεπτα: 16-28, 39-51, 59-65, 79-81.