Η Εθνική μας ομάδα αντιμετωπίζει την Μεγάλη Βρετανία, με στόχο το 3/3 στο Ευρωμπάσκετ. Κόντρα στους Βρετανούς το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αγωνίζεται χωρίς τα αδέρφια Αντετοκούνμπο, Γιάννη και Κώστα ο καθένας βέβαια για διαφορετικό λόγο.
Ο δεύτερος ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αναμένεται να επανέλθει σύντομα, συνελήφθη από την κάμερα να είναι ιδιαίτερα εκδηλώτικος, ενθαρρύνοντας του συμπαίκτες του.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2022-09/Screenshot_422.jpg?itok=Smlqx41K)