Πόλο εφήβων: Aποκλεισμός από τα ημιτελικά του Παγκοσμίου πρωταθλήματος

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα «λύγισε» στις λεπτομέρειες απέναντι στους Ισπανούς μετά από ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι και έσπασε καρδιές σε όλη τη διάρκεια.

Η ελληνική ομάδα προηγήθηκε 5-4 με γκολ του Μαθιόπουλου, στο ξεκίνημα της τρίτης περίοδου, αλλά μετά έμεινε «άσφαιρη» για περίπου 12,5 αγωνιστικά λεπτά και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 7-5.

Ο Ανδρέας Μπιτσάκος με τρία τέρματα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια (8-8), 1΄23΄΄ πριν τη λήξη, αλλά το γκολ του Ιμπάνιεθ στα 44΄΄ (σε παίκτη παραπάνω) έκρινε την αναμέτρηση. Στην τελευταία επίθεσή της η εθνική κέρδισε αποβολή, αλλά δεν κατάφερε να την αξιοποιήσει.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Το συγκρότημα του Ηλία Μαχαίρα θα παίξει πλέον για τις θέσεις 5-8 και αύριο (18/8, 17:00) θα αντιμετωπίσει την Ιταλία, που νωρίτερα ηττήθηκε 11-4 από την Ουγγαρία.

Τα οκτάλεπτα (με πρώτη την εθνική): 3-3, 1-1, 1-2, 3-3

Η σύνθεση της εθνικής: Δαμίγος, Δευτεραίος, Νικολαϊδης, Σάλεχ, Αλμύρας, Καστρινάκης 1, Χρ. Μπιτσάκος, Ανδρ. Μπιτσάκος 5, Μύριλος, Μαθιόπουλος 1, Σπάχιτς, Κανδανολέων 1, Παρτσόγλου

Εσωτερική Ασφάλεια 0

Φωτιά στην Ευρώπη: Μυστικός εθνικιστικός στρατός της Βρετανίας ενώ στην Γερμανία έχουμε “Aφγανικό στρατό” κατά των εχθρών του Ισλάμ

Επερχόμενη σύγκρουση κοινωνιών στην πολυπολιτισμική Ευρώπη που αντιμετωπίζει επίσης ανεργία και ανασφάλεια; Η πρώτη...