Σαρωτικός ο Γιάννης οδήγησε τους Μπακς σε νίκη κόντρα στους Μπουλς (βίντεο)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε 33 πόντους, τα ξημερώματα της Τρίτης (19/11, ώρα Ελλάδας), στον αγώνα απέναντι στους Σικάγο Μπουλς και έδωσε στους Μιλγουόκι Μπακς την -εκτός έδρας- νίκη με 115-101.

Οι Μιλγουόκι Μπακς δυσκολεύτηκαν, τα ξημερώματα της Τρίτης (19/11), στην έδρα των Σικάγο Μπουλς, αλλά έφυγαν με τη νίκη, με σκορ 115-101, χάρη στους 33 πόντους που σημείωσε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Μετά την πρώτη περίοδο, τα «ελάφια» ήταν μπροστά σκορ, με βραχεία κεφαλή (29-26). Οι Σικάγο Μπουλς συνέχισαν να είναι πιεστικοί, αλλά οι Μιλγουόκι Μπακς προηγούνταν με +4 στο ημίχρονο (56-60).

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο, οι Σικάγο Μπουλς πάτησαν γκάζι σημειώνοντας 25 πόντους μειώνοντας τη διαφορά στους τρεις (81-84) αλλά, στην τέταρτη περίοδο, οι Μιλγουόκι Μπακς «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη πετυχαίνοντας 31 πόντους.

Για τους Μιλγουόκι Μπακς ξεχώρισαν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 33 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Άξιοι συμπαραστάτες του ήταν ο Μπρουκ Λόπεζ με 19 και ο Τζορτζ Χιλ με 18 πόντους, αντίστοιχα.

Από τους Σικάγο Μπουλς, ο Ντάνιελ Γκάφορντ σημείωσε 21 πόντους.

Πλέον, οι Μιλγουόκι Μπακς είναι στο 10-3 και οι Σικάγο Μπουλς στο 4-10.

Τα δωδεκάλεπτα: 26-29, 56-60, 81-84, 101-115.